Nové poklady v našich hrách – placky se skřítky

Znáte naše skřítci, které budete nově moci potkat v našich dobrodružných hrách s pokladem?

Jsou to všichni kamarádi skřítka Bonifáce a pocházejí z vesnice, odkud pochází i Bonifác. Každý má ve vesničce svoji úlohu a také svůj příběh….

Skřítek Kleofáš – Kleofáše už od dětství lákalo dobývání pokladů, a proto se vyučil kopačem tunelů. Celé dny pod zemí kope svým krumpáčem a připravuje tunely pro další skřítky, kteří pak drahokamy ze země dobývají.

Skřítek Mudlifuk – Mudlifuk je kamarád Kleofáše. Také má už od dětství rád poklady. S Kleofášem pracují společně: Kleofáš kope tunely, Mudlifuk vykopává ze země drahokamy a nosí je do společné pokladnice.

Skřítek Vědítko – Vědítko zastává ve své komunitě důležitou roli: shromažďuje všechno vědění o tom, kde jsou schované poklady, jak hluboko a jak nejlépe poklady ze země získat. Ostatní si tohoto skřítka váží, protože už je hodně starý a má hodně zkušeností. Každý poklad dokáže rychle najít.

Skřítek Bumbrlík – Bumbrlík je takový skřítkovský zásobovač. Miluje dobré jídlo a pití, zbožňuje hledání hub a dalších lesních plodů. Pokud byste znali tajné zaklínadlo, nanosil by vám z lesa tolik hub, kolik byste jen unesli :-). Najdete ho ve hře Jak šel Bonifác pro poklad do pekla

Skřítek Světélko – i Světélko je ve skřítkovské vesničce moc důležitý. Svítí totiž skřítkům, kteří dobývají poklady z podzemí a pomáhá tak skřítkovi Kleofášovi. Skřítek Světélko navíc rád svítí lidem na cestu a občas ho můžete vidět za teplých letních večerů jako drobounké světélko, které kolem vás poletuje. Skřítka najdete ve hře Tajná zahrádka s duchem v parku Cibulka

Skřítek Samuel – Samuel je takový dobrodruh, téměř jak Bonifác. Moc rád cestuje. Ve skřítčím městečku domlouvá obchody mezi dalšími skřítčími městečky a zajišťuje obyvatelům městečka to, co si sami nedokáží vypěstovat nebo vyrobit. S Bonifácem se občas scházejí na čaj a debatují spolu o svých cestách…

Skřítek Zlaťáček – Zlaťáček je také kamarádem Kleofáše a Mudlifuka. On je tím skřítkem, který se o bohatství dělí s lidmi, kteří ho potřebují. Jeho snem je obdarovat každého člověka, který trpí nouzí, aby už na světě nikdo neměl hlad.

Skřítek Snítko – Snítko je skřítek, který dělá ve vesničce skřítků dobrou náladu: vtipkuje, podporuje ostatní, když mají nějaké chmury s každým promluví vlídné slovo a usměje se na něj.

Jakmile otevřeme nějakou hru, hned do ní dáme zprávu, který skřítek se na konci hry ukrývá 🙂

 

Share