Nové poklady v našich hrách – placky se skřítky

Znáte naše skřítci, které budete nově moci potkat v našich dobrodružných hrách s pokladem?

Jsou to všichni kamarádi skřítka Bonifáce a pocházejí z vesnice, odkud pochází i Bonifác. Každý má ve vesničce svoji úlohu a také svůj příběh….

Skřítek Kleofáš – Kleofáše už od dětství lákalo dobývání pokladů, a proto se vyučil kopačem tunelů. Celé dny pod zemí kope svým krumpáčem a připravuje tunely pro další skřítky, kteří pak drahokamy ze země dobývají. Skřítka Kleofáše najdete ve hře Záhada hradu u Máchova jezera, ve kterém nikdo nebydlí.

Skřítek Mudlifuk – Mudlifuk je kamarád Kleofáše. Také má už od dětství rád poklady. S Kleofášem pracují společně: Kleofáš kope tunely, Mudlifuk vykopává ze země drahokamy a nosí je do společné pokladnice. Skřítka Mudlifuka najdete ve hře O loupeživém rytíři od Karlštejna.

Skřítek Vědítko – Vědítko zastává ve své komunitě důležitou roli: shromažďuje všechno vědění o tom, kde jsou schované poklady, jak hluboko a jak nejlépe poklady ze země získat. Ostatní si tohoto skřítka váží, protože už je hodně starý a má hodně zkušeností. Každý poklad dokáže rychle najít.

Skřítek Bumbrlík – Bumbrlík je takový skřítkovský zásobovač. Miluje dobré jídlo a pití, zbožňuje hledání hub a dalších lesních plodů. Pokud byste znali tajné zaklínadlo, nanosil by vám z lesa tolik hub, kolik byste jen unesli :-). Najdete ho ve hře Jak šel Bonifác pro poklad do pekla

Skřítek Světélko – i Světélko je ve skřítkovské vesničce moc důležitý. Svítí totiž skřítkům, kteří dobývají poklady z podzemí a pomáhá tak skřítkovi Kleofášovi. Skřítek Světélko navíc rád svítí lidem na cestu a občas ho můžete vidět za teplých letních večerů jako drobounké světélko, které kolem vás poletuje. Skřítka najdete ve hře Tajná zahrádka s duchem v parku Cibulka

Skřítek Samuel – Samuel je takový dobrodruh, téměř jak Bonifác. Moc rád cestuje. Ve skřítčím městečku domlouvá obchody mezi dalšími skřítčími městečky a zajišťuje obyvatelům městečka to, co si sami nedokáží vypěstovat nebo vyrobit. S Bonifácem se občas scházejí na čaj a debatují spolu o svých cestách… Skřítka Samuela najdete ve hře Prokletý mlýn na řece Sázavě.

Skřítek Zlaťáček – Zlaťáček je také kamarádem Kleofáše a Mudlifuka. On je tím skřítkem, který se o bohatství dělí s lidmi, kteří ho potřebují. Jeho snem je obdarovat každého člověka, který trpí nouzí, aby už na světě nikdo neměl hlad. Skřítka Zlaťáčka najdete ve hře Obří krokodýl pod hladinou Hostivařské přehrady.

Skřítek Snítko – Snítko je skřítek, který dělá ve vesničce skřítků dobrou náladu: vtipkuje, podporuje ostatní, když mají nějaké chmury s každým promluví vlídné slovo a usměje se na něj. Skřítka Snítka najdete ve hře Čertovský poklad na hradě Křivoklátě.

Skřítek Bonifác – našeho skřítka Bonifáce asi netřeba představovat. Skřítek se narodil v malé skřítčí vesničce na Drábovně v Českém ráji. Ale táhlo ho to do světa, a tak se vydal na hrad trosky k černokněžníkovi Boanergovi učit se na čaroděje. Studium nedokončil, protože ze zajetí černokněžníka zachránil malého chlapce jménem Kryšpín, ze kterého se na konec „vyklubal“ král na hradě Kost. Bonifác společně s Kryšpínem a s jejich dalšími kamarády podnikají různé výlety společně s dětmi :-). Skřítka Bonifáce najdete ve hře O příliš velkém skřítkovi z Brd.

Skřítčí domeček – skřítci potřebuji někde bydlet. Nehodil by se ti pro ně skřítčí domeček houbička? Skřítčí domeček najdete ve hře O kameni splněných přání v Prachovských skalách.

Jakmile otevřeme nějakou hru, hned do ní dáme zprávu, který skřítek se na konci hry ukrývá 🙂

 

Share