Dobrodružné hry v přírodě

Dobrodružné hry v přírodě

Jste rodičem předškoláka nebo malého školáka? Máte problém dostat dítě od televize nebo od počítače?

Vím to ze své vlastní zkušenosti: Jsem matkou 8 letého školáka a často se stává, že přijde domů ze školy, hodí tašku doprostřed obýváku a jde si pustit počítač. Přitom bydlíme na vesnici, kousek od našeho domu je les, v ulici bydlí několik dětí přibližně stejného věku, takže není na místě se bát, že syn nebude mít venku co dělat. Přesto jsem téměř denně na svoji výzvu: „Běž si ven hrát“ slýchávala stále stejnou odpověď: „Mně se nechce….“

děti v leseJe těžké přimět dítě k akci, když může pasivně sledovat televizi nebo hrát hry na počítači. Zvlášť, pokud tu není nikdo, kdo by dítěti hru připravil nebo kdo by ke společné hře strhl i ostatní děti z party. Děti s rozvojem televize a počítačů ztrácí schopnost se zabavit aktivní činností – hrou.

Podle výzkumů stráví více než tři čtvrtiny dětí denně až 4 hodiny u televize či u počítače. Děti tráví málo času společně s rodiči. Jsou pak často nemocné, plačtivé, smutné, svému věku neúměrně nesamostatné, strhávají na sebe nepřiměřenou pozornost a to i tak, že vydatně zlobí.

To, že se rodiče nacházejí ve stejném bytě jako dítě, nestačí. Podstatou aktivně stráveného společného času je, že se během něho vytváří vzájemná vazba, tedy jedinečné a pevné pouto mezi rodičem a dítětem. Časem pro dítě je takový čas, kdy jsou rodič a dítě na sebe vzájemně vyladěni, společně něco prožívají. Rozvíjí se tak osobnost dítěte a jeho začlenění do společnosti (dle PhDr. Evy Lábusové).

PROTO JSEM SE ROZHODLA VYTVOŘIT PRO NÁS RODIČE NOVOU ÚČINNOU ZBRAŇ:

 

DOBRODRUŽNÉ HRY V PŘÍRODĚ

PA237464Jmenuji se Jitka Kadečková a jsem odborník na zábavu, která podporuje fantazii a touhu po poznávání. Vymýšlím možnosti aktivního vyžití volného času pro rodiny s dětmi a mladé lidi, co mají rádi dobrodružství.

Dobrodružné hry v přírodě jsou ideálním způsobem, jak děti nenásilně dostat ven do přírody. Hry děti nejen zabaví, ale zároveň rozvíjejí jejich fantazii, touhu po dobrodružství a také potrénují jejich mozek: příběhy jsou totiž doplněny i úkoly, za jejichž splnění děti dostanou malou odměnu. Příběh navíc pobaví i rodiče tak, aby si hru užila opravdu celá rodina 🙂

Dobrodružné hry jsou umístěny v těch nejkrásnějších, turisticky navštěvovaných místech České republiky, takže se ideálně hodí pro rodinné výlety. Trasy nejsou nikdy delší než 6 km a často jsou vhodné i pro kočárky.

JAK SE HRY HRAJÍ

Podél cest jsme schovali krabičky s pohádkovými příběhy a úkoly, které se k příběhu vztahují a nebo jen úkoly (např. Babiččino údolí a plnění bobříků). V každé hře, kterou Vám pošleme na e-mail, najdete mapičku s popisem trasy, zákresem míst, kde jsme ukryli krabičky, fotky míst úkrytů a také GPS souřadnice úkrytů. Hru si vytisknete. Vyrazíte na výlet a krabičky hledáte. Krabičky můžete hledat pomocí GPS souřadnic, fotek míst úkrytů krabiček a zákresů na mapě. Když krabičku najdete, přečtete si příběh a splníte úkol. Pak krabičku zase důkladně zavřete a dobře schováte na místo, kde jste ji našli.  Krabičky jsou pokud možno rovnoměrně rozmístěné podél trasy a podle délky trasy jich budete hledat cca. 10, přičemž trasa je max. 6 km dlouhá – u každé hry je vše uvedeno v popisu. Děti se už těší, až budou hledat další krabičku a ujít 5 km se pro ně stává hračkou 🙂 Už žádné bolavé nožičky nebo “Mamí, mě už to nebaví!” Výlety se teď pro Vás stanou opravdovou zábavou 🙂

Hry je možné hrát 24 hodin denně 7 dní v týdnu, protože krabičky jsou trvale umístěné v přírodě (sledujte, prosím, ve kterém časovém období je hra otevřena, některá může být např. jen 14 dní v červnu a pak 14 dní v září z důvodů vysoké turistické návštěvnosti během prázdnin).

Krabičky pravidelně každý týden kontrolujeme, ale občas se stane, že nám někdo některé krabičky ukradne nebo krabičky schová jinam. Prosíme tedy o shovívavost, stačí napsat a krabičky co nejrychleji opravíme.

Některé trasy jsou vhodné i pro kočárky (v popisu hry).

dítě v pastviněDobrodružné hry v přírodě si od roku 2014, kdy jsem začali, do prosince 2016 zahrálo téměř 5.000 hráčů. A i přesto, že je těžké hry udržovat, protože jsou trvale umístěné v přírodě, máme více než 95% pozitivních hodnocení a spousty e-mailů od nadšených účastníků:

Hodnocení hráčů:

Cestou jsem pořád slyšela: „Mami, a kdy už tam budeme?“ „A jaký poklad budeme hledat?“ Na parkovišti si poslechly děti úvod a pak se šlo na věc:-) Cesta super značená (bílé šipky a kolečka jedinečná věc), u prvního předmětu děti dlouho hledaly, byl docela hluboko a nevěděly, co mají hledat. O to to bylo ale napínavější. U každého kolečka jsme jim ukázali fotku, kde mají hledat, věci byly velmi dobře ukryté. Když jsem chtěla děti vyfotit s pokladem, tak to syn zase obrečel…. (že už je konec a že chce hledat další poklad a další příběh….). Za nás maximální spokojenost – děkujeme!!!!!

Hra byla úžasná. I když jsme trochu zmokli a naštěstí největší průtrž přečkali v jeskyni, hra neměla chybu. Nejvtipnější krabička byla myslím s číslem 7 – je docela v kopci a po dešti pěkné bláto a moc hezky jsme se po zadku klouzali v blátě :-))))) Moc pěkně zpracované, super zážitek

velice bych Vám chtěla poděkovat, za sebe i svoji rodinu, užili jsme si díky Vaší pohádkové hře plno zábavy a dobrodružství. Byl to super nápad jak dostat na turistický výlet i trošku línějšího mladšího synka (4roky). Vůbec nepadaly dotazy „kdy už tam budeme?“ Zlaťák samozřejmě ihned snědl:-)))

Skvělá zábava pro děti spojená s příjemnou procházkou. Výborný nápad jak vylákat děti ven do přírody

lesChodíte s dětmi rádi na výlety, poznáváte nová místa? Máte rádi dobrodružné hry, stopovanou, lovíte kešky? Tak pak se Vám budou naše dobrodružné hry v přírodě určitě líbit!

Hry jsou otestované mým 8 letým synem i našimi testovači tak, abyste si mohli hru co nejvíc užít.

Proměníme Vaše výlety v zážitek pro celou rodinu! Zahrajte si s dětmi dobrodružnou hru v nejnavštěvovanějších místech v Čechách. Od teď už žádné bolavé nožičky!

PRO KOHO JSOU HRY URČENÉ:

  • pro rodiny, které rády podnikají výlety a které chtějí děti rozvíjet
  • pro rodiny, které rády aktivně tráví volný čas a nečekají, že jim někdo děti zabaví
  • GARANCE SPOKOJENOSTI:
    Pokud s hrou nebudete z jakéhokoliv důvodu spokojeni, napište mi na info@kouzelny-svet-skritku.cz a my Vám vrátíme celou částku zpět do 14 dní.

    Kompletní nabídku her najdete v našem e-shopu