Strašidelné lesy pro rodiče a děti

Strašidelné lesy pro rodiče a děti

Strašidelné lesy se konají v říjnu a v listopadu.

Jak strašidelný les probíhá

Na strašidelném lese jsou dvě trasy. Obě trasy jsou zhruba stejně dlouhé, je na nich zhruba stejné množství živých i neživých strašidel. Trasa pro rezervace dodržuje časové rozestupy mezi jednotlivými rezervacemi, trasa pro příchozí bez rezervace nikoliv.

Na trase pro rezervace budou časové rozestupy 3 minuty mezi jednotlivými skupinami účastníků.

TRASA PRO REZERVACE se otevírá v 15 hodin,

TRASA BEZ REZERVACE se otevírá v 16 hodin,

Na startu každé dítě dostane svítící tyčinku a půjde po cestě, vedle které stojí strašidla.
V časech pro malé a bojácné: u některých strašidel se plní lehký úkol, např. řekni básničku, který předmět potřebuji… , u některých stašidel ne.
V časech pro větší a nebojácné: strašidlo vás postraší (může na vás bafnout, jít k vám, dělat různé grimasy či vydávat různé zvuky, neco po vás chtít)

Strašidel bývá tak 12 – 14 (10 strašidel garantujeme), u 10 z nich můžou děti získat život strašidla (obrázek srdce).  Ten pak ve strašidelném baru na konci trasy vymění za strašidelné lektvary.

Start: je vždy upřesněn

Malé a bojácné děti startují od 15 do 17:30 (Cibulka od 16:00). To ještě strašidla nestraší, na sobě mají masky, které nejsou příliš strašidelné (jako např. čarodějnice s hadem a muž se třemi tvářemi níž na fotkách). Strašidla si s dětmi povídají, děti mají za úkol sebrat odvahu a vzít si od strašidla jeho život. Pokud se děti bojí, nechá strašidlo životy třeba vedle sebe na lavičce, pokud se nebojí, můžou si vzít život třeba z kapsy nebo přímo z ruky.

Větší a nebojácné děti startují od 17:30 do 19:30, příp. i déle. Max. však do 20:00. To již mají strašidla na sobě strašidelné masky a cílem je děti postrašit. Život strašidla už nedostanou jen děti tak, budou muset projevit odvahu.
POZOR: v čase od 17:30 do 21 hodin jsou na trase krampusoví čerti ze skupiny Krampus a Hexe Praha (jen na pražských akcích)

Od 19:30 do 20:00 se startuje pouze bez baterky. Pokud chcete startovat bez baterky, prosím, přijďte na start v 19:30. Rezervace se nedělá.

Délka trasy: cca. 1 – 1,5 km (trasa bude značena fáborky a svítícími čarodějnickými klobouky, prosím, choďte jen po značené trase, jinak přijdete o strašidla). Zároveň prosíme, abyste trasu důkladně sledovali a nešli před účastníky za Vámi, kteří třeba zrovna můžou mířit domů (už se nám párkrát stalo).

Startovné: 120 Kč/ dítě od 4 let i dospělý (v ceně je zahrnutá svítící tyčinka na startu, nápoj ve strašidelném baru, diplom a malá tématická odměna). Platba hotově na místě / případně QR kódem (platí pro účastníky s rezervací i bez rezervace). Prosím, vezměte si s sebou drobné.

Parkování: prosím, pokud je to jen trochu možné, přijeďte MHD

Kočárky a odrážedla: ANO (na trase pro příchozí pár obtížnějších míst)

Občerstvení: pro letošní rok zatím nevíme, zda bude k dispozici popcorn a cukrová vata. Jakmile to budeme vědět, dáme tu informaci sem. Pití si vezměte vlastní.

Tyto krásné fotky pro nás udělala paní Alena Šreflová

Projděte se s námi strašidelným lesem… (postaviček máme min. 10, ale většinou více)