Strašidelné lesy pro rodiče a děti

Strašidelné lesy pro rodiče a děti 2022

Na strašidelném les jsou dvě trasy. Obě trasy jsou zhruba stejně dlouhé, je na nich zhruba stejné množství živých i neživých strašidel. Trasa pro rezervace dodržuje časové rozestupy mezi jednotlivými rezervacemi, trasa pro příchozí bez rezervace nikoliv.

Na trase pro rezervace budou časové rozestupy 3 minuty mezi jednotlivými skupinami účastníků.

Na startu každé dítě dostane svítící tyčinku, po trase si bude moci zahrát strašidelný kvíz.  U některých strašidel se plní lehký úkol, např. řekni básničku, který předmět potřebuji… , u některých stašidel ne. Strašidel bývá tak 12 – 14 (10 strašidel garantujeme), u 10 z nich můžou děti získat život strašidla (obrázek srdce).  Ten pak ve strašidelném baru na konci trasy vymění za strašidelné lektvary.

Start: je vždy upřesněn

Malé a bojácné děti startují od 15 do 17:30. To ještě strašidla nestraší, na sobě mají masky, které nejsou příliš strašidelné (jako např. čarodějnice s hadem a muž se třemi tvářemi níž na fotkách). Strašidla si s dětmi povídají, děti mají za úkol sebrat odvahu a vzít si od strašidla jeho život. Pokud se děti bojí, nechá strašidlo životy třeba vedle sebe na lavičce, pokud se nebojí, můžou si vzít život třeba z kapsy nebo přímo z ruky.

Větší a nebojácné děti startují od 17:30 do 19:30, příp. i déle. Max. však do 20:00. To již mají strašidla na sobě strašidelné masky a cílem je děti postrašit. Život strašidla už nedostanou jen děti tak, budou muset projevit odvahu.

Od 19:30 do 20:00 se startuje pouze bez baterky. Pokud chcete startovat bez baterky, prosím, přijďte na start v 19:30. Rezervace se nedělá.

Délka trasy: cca. 1,5 km (trasa bude značena fáborky a svítícími čarodějnickými klobouky, prosím, choďte jen po značené trase, jinak přijdete o strašidla)

Startovné: 100 Kč/ dítě od 4 let i dospělý (v ceně je zahrnutá svítící tyčinka na startu, strašidelný kvíz), nápoj ve strašidelném baru, diplom a malá tématická odměna. Platba hotově na místě / případně kartou (platí pro účastníky s rezervací i bez rezervace)

Parkování: prosím, pokud je to jen trochu možné, přijeďte autobusem

Kočárky a odrážedla: ANO (na trase pro příchozí pár obtížnějších míst)

Občerstvení: ANO (na startu bude stánek s popcornem, cukrovou vatou a různými svítítky). Pití si vezměte vlastní.

Tyto krásné fotky pro nás udělala paní Alena Šreflová

Projděte se s námi strašidelným lesem… (postaviček máme min. 10, ale většinou více)