Strašidelné lesy pro rodiče a děti

Strašidelné lesy pro rodiče a děti 2023

NOVINKY PRO ROK 2023

– stan věštkyně, která vám bude věštit osud z vešticí koule (na jedné trase bude plasmová a na druhé se zvuky a světlem)

– dračí stanoviště: najdete tu obrázky draků, velké plyšové draky 1 – 2 m dlouhé, průsvitná dračí vajíčka, focení v dračí masce, stašidlo v dračí masce

– vstup do lesa strašidelnou bránou

REZERVACE ZDE

Rezervace je nezávazná (nic se dopředu neplatí). Můžete dorazit i bez rezervace, do lesa se dostanete. Na trase bez rezervace však bývají fronty a trasa je celkově víc plná, tzn. nejsou zde rozestupy mezi skupinkami.

Jak strašidelný les probíhá

Na strašidelném lese jsou dvě trasy. Obě trasy jsou zhruba stejně dlouhé, je na nich zhruba stejné množství živých i neživých strašidel. Trasa pro rezervace dodržuje časové rozestupy mezi jednotlivými rezervacemi, trasa pro příchozí bez rezervace nikoliv.

Na trase pro rezervace budou časové rozestupy 3 minuty mezi jednotlivými skupinami účastníků.

Na startu každé dítě dostane svítící tyčinku a půjde po cestě, vedle které stojí strašidla.
V časech pro malé a bojácné: u některých strašidel se plní lehký úkol, např. řekni básničku, který předmět potřebuji… , u některých stašidel ne.
V časech pro větší a nebojácné: strašidlo vás postraší (může na vás bafnout, jít k vám, dělat různé grimasy či vydávat různé zvuky, neco po vás chtít)

Strašidel bývá tak 12 – 14 (10 strašidel garantujeme), u 10 z nich můžou děti získat život strašidla (obrázek srdce).  Ten pak ve strašidelném baru na konci trasy vymění za strašidelné lektvary.

Start: je vždy upřesněn

Malé a bojácné děti startují od 15 do 17:30. To ještě strašidla nestraší, na sobě mají masky, které nejsou příliš strašidelné (jako např. čarodějnice s hadem a muž se třemi tvářemi níž na fotkách). Strašidla si s dětmi povídají, děti mají za úkol sebrat odvahu a vzít si od strašidla jeho život. Pokud se děti bojí, nechá strašidlo životy třeba vedle sebe na lavičce, pokud se nebojí, můžou si vzít život třeba z kapsy nebo přímo z ruky.

Větší a nebojácné děti startují od 17:30 do 19:30, příp. i déle. Max. však do 20:00. To již mají strašidla na sobě strašidelné masky a cílem je děti postrašit. Život strašidla už nedostanou jen děti tak, budou muset projevit odvahu.
POZOR: v čase od 17:30 do 21 hodin jsou na trase krampusoví čerti ze skupiny Krampus a Hexe Praha (jen na pražských akcích)

Od 19:30 do 20:00 se startuje pouze bez baterky. Pokud chcete startovat bez baterky, prosím, přijďte na start v 19:30. Rezervace se nedělá.

Délka trasy: cca. 1 – 1,5 km (trasa bude značena fáborky a svítícími čarodějnickými klobouky, prosím, choďte jen po značené trase, jinak přijdete o strašidla). Zároveň prosíme, abyste trasu důkladně sledovali a nešli před účastníky za Vámi, kteří třeba zrovna můžou mířit domů (už se nám párkrát stalo).

Startovné: 120 Kč/ dítě od 4 let i dospělý (v ceně je zahrnutá svítící tyčinka na startu, nápoj ve strašidelném baru, diplom a malá tématická odměna). Platba hotově na místě / případně kartou (platí pro účastníky s rezervací i bez rezervace). Prosím, vezměte si s sebou drobné. Pro případ, že by nefungovalo placení kartou, vezměte si i hotovost. Děkujeme za pochopení.

Parkování: prosím, pokud je to jen trochu možné, přijeďte MHD

Kočárky a odrážedla: ANO (na trase pro příchozí pár obtížnějších míst)

Občerstvení: pro letošní rok zatím nevíme, zda bude k dispozici popcorn a cukrová vata. Jakmile to budeme vědět, dáme tu informaci sem. Pití si vezměte vlastní.

Tyto krásné fotky pro nás udělala paní Alena Šreflová

Projděte se s námi strašidelným lesem… (postaviček máme min. 10, ale většinou více)