1. Zastavení – dělení růží Český Krumlov, I. prohlídková trasa

Nebylo to až tak těžké, že ne, moji milí. Tak můžeme začít…

Zdroj: Wikipedia

Nejdříve si rezervujte místo na 1. prohlídkovou trasu zámku a zvlášť pečlivě si poslechněte legendu o vzniků Rožmberků – o dělení růží. Je to prý jen legenda, ale já jsem u toho byl a můžu jen potvrdit, že je to pravda pravdoucí. Stalo se to v roce 1194 a byla to tenkrát veliká sláva. Všude hrála hudba, celé město bylo plné kejklířů, dědi dostávaly zdarma koláče a ve studni teklo pivo proudem pro všechny, kdo měl žízeň. A lidé, ti si o té velké slávě ještě dlouho povídali.

https://castle.ckrumlov.cz/

Teď si však poslechněte tu samou legendu. Nezdá se vám na ní něco zvláštního? Máte pravdu. To proto, že je to jen legenda, která se předávala ústně mezi příslušníky Rožmberků a nebyla, alespoň zpočátku, nikde zapsaná. A tak mají v některých variantách legendy synové jiná jména, někdy mají jiné barvy znaků, jindy i jiná panství legenda a další legenda . Jediné, co snad sedí úplně všude je, že zakladatel rodu měl 5 synů 😊.

A teď už je tu pro vás úkol. Jestli jste dobře poslouchali, určitě budete vědět, jak se jmenoval zakladatel Rožmberků, otec 5 synů? To jméno vám pomůže v řešení mé šifry 😊

Nápověda

Heslo pro zobrazení nápovědy: pomoc1

[ppwp] Empty content, invalid attributes or values

Nápověda 2 – řešení

Heslo pro zobrazení nápovědy: pomoc2

[ppwp] Empty content, invalid attributes or values

Pokračovat na další stránku

Místo mezery použijte v hesle podtržítko: „_“ , nepoužívejte velká písmena ani háčky či čárky

Restricted Content
To view this protected content, enter the password below: